Browse By

Ćwicz z dzieckiem ubieranie się

Czy twój maluch potrafi samodzielnie się ubrać? Większość rodziców dzieciaków powyżej trzeciego roku życia bez wahania odpowie, że tak. Jeśli jednak poważnie się zastanowić, najczęściej bez problemu ubierają te części garderoby, które sami im przygotujemy lub te, na które akurat mają ochotę. Jeśli jednak chcesz wysłać swoje dziecko na pierwszą kolonię, to nieco za mało.

Kilkulatek, który chce wyjechać na samodzielne wakacje, powinien potrafić ubrać się odpowiednio do pogody. To bardzo ważne, by maluch mógł samodzielnie funkcjonować na koloniach. Oczywiście, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wychowawca zwróciłby uwagę dziecku, które ubrało się w skrajnie nieodpowiedni sposób.

Nie można jednak zawierzać wyłącznie uwadze opiekuna – dziecko przed wyjazdem powinno zdobyć umiejętność samodzielnego kompletowania swojej garderoby. Jeśli twoje dziecko co rano zakłada te ubrania, które ty dla niego przygotowałeś, warto rozpocząć treningi przemyślanego ubierania od zaraz. Pozwól, by twoja pociecha od dziś sama decydowała o tym, co na siebie założy.

Gdy zacznie mu się to udawać, będziesz mógł puścić go na kolonijny wyjazd i być o niego całkiem spokojny.

www.stef-tissot.com