Browse By

Dlaczego siatka przemysłowa?

www.canon-foto-klub.pl

Słyszeliśmy już o siatkach przemysłowych, ale nie bardzo wiemy, gdzie moglibyśmy je zamontować i do czego właściwie mają one służyć? Najważniejsze tutaj jest to, że takie siatki przemysłowe mają zwiększyć bezpieczeństwo pracowników, a to oznacza, że za ich pomocą można odgrodzić maszyny, jak i inne mniej bezpieczne miejsca w firmie. Jeśli prowadzimy jakąś działalność, mamy magazyn albo produkcję, to koniecznie powinniśmy się dowiedzieć, co takiego może nam zaproponować siatka przemysłowa, abyśmy przekonali się, jak wiele może ona zmienić także u nas.

Co zyskujemy?

Jeżeli podejmiemy decyzję, że w naszej firmie mają się znaleźć siatki do zabezpieczeń, to warto wiedzieć, że w szybki, a jednocześnie przystępny cenowo sposób będziemy mogli zwiększyć bezpieczeństwo.

Dzięki takim siatkom będziemy mogli odgrodzić maszyny, zwłaszcza te, przy których pracownicy muszą przechodzić, nawet wtedy, gdy one pracują. To oznacza, że w razie przypadkowego potknięcia się pracownik nie wpadnie na taką maszynę ryzykując zdrowie lub życie, a po prostu zatrzyma się na takiej siatce. Jeśli zamontujemy siatki przemysłowe przy regałach, to zmniejszymy ryzyko, że coś z tych regałów spadnie, dzięki czemu również zmniejszymy możliwość wystąpienia wypadku.

Na co zwracać uwagę?

Jeżeli chcemy, żeby takie siatki magazynowe pojawiły się w naszej firmie, to powinniśmy wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy wybrane przez nas siatki przemysłowe posiadają odpowiednie atesty, czy faktycznie będą tak wytrzymałe i bezpieczne, jak obiecuje nam producent. Dodatkowo warto zobaczyć jakiej wielkości są takie siatki i czy możemy je dowolnie przycinać, tak aby móc dopasować je wielkością to naszych indywidualnych potrzeb.

Koniecznie trzeba również sprawdzić ich stabilność i wytrzymałość, bo przecież z założenia powinny one wytrzymać nawet uderzenie wózkiem widłowym. Takie siatki przemysłowe mogą komuś uratować zdrowie, albo życie. Dlatego nie powinniśmy się zastanawiać, tylko jak najszybciej powinniśmy w nie zainwestować.

Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasza firma jest bezpieczna, a niebezpieczeństwo wystąpienia wypadków, które mogą zdarzyć się wszędzie, zostanie ograniczone do minimum. Takie siatki przemysłowe nie są drogie, a może się okazać, że będziemy im naprawdę wiele zawdzięczali.

membrany gazowe osprzęt do wózków widłowych