Browse By

Gra którą możemy się pochwalić

W historii polskich gier komputerowych nie znajdziemy zbyt wielu pozycji, które osiągnęły sukces na skalę międzynarodową. Jest właściwie tylko jeden tytuł, o którym można wypowiadać się w tych kategoriach. Niewątpliwie, w kategorii gier utrzymanych w stylistyce fantasy, „The Witcher” jest jedną z najlepszych, jakie ukazały się w ostatnich latach. Motywy wywodzące się z literatury fantastycznej bardzo często pojawiają się w grach komputerowych. Niewątpliwie ten gatunek nadaje się do tego, żeby z niego czerpać w omawiany sposób. Książki o przygodach „Wiedźmina” z powodzeniem zaliczyć można do klasyki polskiej fantastyki.

Sam Geralt z Rivii dla wielu czytelników jest postacią kultową. Przeniesienie tego bohatera do świata gier komputerowych niekoniecznie jednak musiało zakończyć się sukcesem. Twórcy gry „Wiedźmin”, zarówno pierwszej, jak i drugiej jej części, postarali się o to, żeby wszystkie elementy składające się na jej atrakcyjność były dopracowane. Znajdziemy tutaj i fantastyczną grafikę, i interesującą fabułę, i kilka różnych sposobów na przejście wszystkich plansz. Warto zwrócić uwagę na to, że twórców gry wpierał również Tomasz Bagiński, który stworzył fantastyczne animacje, którymi można się tylko zachwycać. „Wiedźmin” to gra, która może wciągnąć każdego, chociaż oczywiście dla miłośników prozy Andrzeja Sapkowskiego przedstawia ona również dodatkową wartość.

Miejmy nadzieję, że w naszym kraju powstawać będzie więcej pozycji na tym poziomie i to nie za kilkadziesiąt lat, ale już niedługo.