Browse By

Mieszkanie w centrum: od dewelopera, czy z drugiej ręki?

W kwestii wyboru odpowiedniego mieszkania w centrum miasta mamy możliwość zakupu go od dewelopera, lub na rynku wtórnym, czyli z tak zwanej drugiej ręki. Na jakie mieszkanie się zdecydować, aby być zadowolonym? Wszystko zależy od naszych oczekiwań. Przede wszystkim od tego, czy jesteśmy w stanie poczekać na przeprowadzkę. Jeśli tak, mamy możliwość zaoszczędzenia znacznej sumy pieniędzy.

Mieszkania bowiem „wirtualne”, czyli takie, których budowa dopiero została zaplanowana, są znacznie tańsze od tych, które funkcjonują już na rynku. Jeśli mamy możliwość wyboru warto także zwrócić uwagę na położenie mieszkania względem stron świata. W celu zmaksymalizowania swojej przyszłej wygody warto także uwzględnić bliskość interesujących nas miejsc, a także piętro na jakim położone jest mieszkanie. To wszystko możemy sprawdzić i dokonać odpowiedniego wyboru w przypadku zakupu mieszkania w nowo budowanym bloku.

Jeśli jednak zdecydujemy się na rynek wtórny w szczególności warto zwrócić uwagę na położenie mieszkań w różnych blokach, a także ich stan techniczny: przede wszystkim instalacji elektrycznej, czy wodno-kanalizacyjnej. Warto także zwrócić uwagę na stan piwnic, ponieważ to one powiedzą nam wszystko o stanie technicznym całego bloku. Są bowiem z reguły pomijane w przypadku jakichkolwiek remontów. To czy zdecydujesz się na mieszkanie od dewelopera, czy z drugiej ręki zależy od Ciebie i Twoich oczekiwań.

Nie podejmuj jednak decyzji zbyt pochopnie. Rozważ wszystkie za i przeciw, aby cieszyć się długie lata właściwie zakupionym mieszkaniem.