Browse By

Najlepsza polska gra

Kiedyś podczas sporządzania zestawienia najlepszych gier komputerowych, które ukazały się w danym okresie, żeby powiedzieć cokolwiek o rodzimych produkcjach, trzeba było tworzyć dla nich oddzielną kategorię. Niestety, przez długie lata Polacy nie mieli się czym pochwalić w tej materii. Wszystko się jednak zmieniło za sprawą jednej pozycji. Chodzi tutaj oczywiście o „Wiedźmina”.

Do tej pory ukazały się dwie części gry „The Witcher” i każda z nich spotkała się z niesamowicie entuzjastycznym przyjęciem. Był to chyba pierwszy raz, kiedy polska gra komputerowa została naprawdę doceniona poza granicami naszego kraju. Oczywiście, pracował na to cały zespół ludzi, bez których osiągnięcie sukcesu byłoby niemożliwe. „The Witcher” opiera się na prozie znakomitego polskiego pisarza, Andrzeja Sapkowskiego.

W grze, poza tytułowym bohaterem, pojawiają się również liczne postaci znane czytelnikom z książek najbardziej cenionego polskiego przedstawiciela gatunku fantastyki. Również krainy, które w grze przemierza Geralt z Rivii są wymyślone przez Sapkowskiego. Zdaniem wielu fanów, gra jest bardzo silnie powiązana z pierwowzorem książkowym i znakomicie oddaje nastrój w nim panujący. Niewątpliwie, oryginalność i pomysłowość polskiego mistrza pióra znacznie przyczyniła się do sukcesu gry.

Warto tutaj wspomnieć, że wspierał on jej twórców podczas pracy, stając się dzięki temu jednym z ojców jej sukcesu. Miejmy nadzieję, że w najbliższych latach również inne polskie gry zdobędą takie uznanie, jakim niewątpliwie cieszy się „Wiedźmin”.

www.oswietleniemiasta.pl