Browse By

Nie zapominajmy o „Wiedźminie”!

www.nissan-autonix.pl

Właściwie co kilka miesięcy na rynku gier komputerowych pojawia się ciekawa pozycja, którą warto sprawdzić. Są jednak takie tytuły, na które pasjonaci tej formy rozrywki czekają z wypiekami na twarzy. Zdaje się, że do tej kategorii można zaliczyć „Wiedźmina”. Do tej pory na rynku ukazały się dwie części „Wiedźmina” i każda z nich zebrała znakomite recenzje, a także bardzo dobrze się sprzedała.

Bez wątpienia, jest to najpopularniejsza pozycja, do tworzenia której tak znaczny wkład wnieśli Polacy. Jej sukces jest w znacznym stopniu powiązany z atrakcyjnością prozy Andrzeja Sapkowskiego, który stworzył postać tytułowego Wiedźmina, a także świat, który przemierza on ze swoimi mieczami na plecach. Geralt z Rivii bez wątpienia miał ogromny potencjał na zaistnienie w świecie gier komputerowych i trzeba przyznać, że potencjał ten został znakomicie wykorzystany. Zarówno pierwsza, jak i druga część „Wiedźmina” znakomicie oddaje nastrój panujący w książkach Sapkowskiego.

Składa się na to szereg elementów, takich jak chociażby język czy też wierne oddanie charakterów literackich pierwowzorów. Taki efekt byłby trudny do uzyskania bez wsparcia samego pisarza, który brał czynny udział w pracach nad grą. Oczywiście, na sukces tego tytułu złożyły się wysiłki wielu osób, wśród których warto również wyróżnić Tomasza Bagińskiego, autora kilku filmików pojawiających się w grze. Jest to znakomity grafik, którego dzieła znane są na całym świecie.

Ostatnim jego dokonaniem jest stworzenie spotu reklamującego olimpiadę zimową w Soczi.