Browse By

Nowoczesne mozliwości ocieplania domu

płaskowniki ze stali nierdzewnej

Obok styropianu czy wełny mineralnej współcześnie można odnaleźć kilka zupełnie nowych materiałów termoizolacyjnych. Dlatego zanim przystąpisz do ocieplania swojego domu, sprawdź koniecznie, które materiały są dzisiaj konkurencją dla tradycyjnych i dobrze znanych materiałów termoizolacyjnych.

Twarde płyty z okładziną

Twarde płyty z okładziną produkowane są najczęściej z wysokiej jakości, ulepszonej pianki poliuretanowej PIR. Ich forma jest bardzo zbliżona do płyt styropianowych, z tą różnicą, że płyty poliuretanowe są najczęściej z obu stron okładane wzmocnionym papierem lub folią aluminizowaną. Płyty z pianką poliuretanową PIR charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Są jednymi z lepszych materiałów izolujących na rynku. Współczynnik przewodzenia ciepła pianki PIR jest bardzo niski i wynosi od 0,023 do 0,028 W/mK. Zaletą tego materiału izolacyjnego jest pełna odporność na wodę i wilgoć.

Maty termoizolacyjne z połyskiem

To stosunkowo nowe rozwiązanie, które zyskuje rzeszę zwolenników.

Maty termoizolacyjne z połyskiem odbijają promieniowanie cieplne, dzięki czemu zachowują termoizolacyjność budynku. Maty termoizolacyjne z połyskiem to dość cienkie maty o budowie warstwowej. Pomiędzy dwiema powłokami folii aluminizowanej znajdują się warstwy maty poliestrowej, folii bąbelkowej lub folii metalizowanej. Maty termoizolacyjne z połyskiem charakteryzuje lekkość oraz doskonałe właściwości termoizolacyjne.

Aerożel

Aerożel to jeden z najdoskonalszych materiałów termoizolacyjnych, który współcześnie podbija rynek budowlany. Aerożel można kupić w postaci płyt, mat lub granulatu. Aerożel to nic innego jak tlenek krzemu, a w zasadzie zol krzemianowy skondensowany do formy żelu i utwardzony. Gęstość aerożelu waha się w granicach od 2 do 143 kg/m3, przy czym warto wskazać, że jest on odporny na ściskanie. Oprócz doskonałych właściwości termoizolacyjnych, materiał ten doskonale tłumi także dźwięki.

www.oik-radocza.pl