Browse By

Ocieplanie domu pianką poliuretanową

www.desig-n.pl

Obok niezwykle popularnego styropianu, jednym ze znanych materiałów termoizolacyjnych jest pianka poliuretanowa. Co ciekawe, współcześnie decydujemy się na nią coraz częściej. Pianką poliuretanową ocieplamy nie tylko ściany, ale również dachy, a nawet podłogi domków mieszkalnych. Jest ona bowiem jednym z lepszych termo izolatorów.

Jak aplikować piankę poliuretanową

Ocieplenie domu pianką poliuretanową nie należy do zbyt skomplikowanych czynności, jednak bez wątpienia warto te czynności zlecić specjalistycznej firmie.

Do ocieplenia budynku pianką, niezbędny jest odpowiedni sprzęt, za pomocą którego aplikuje się piankę w formie natryskowej. Bez specjalistycznego narzędzia nie ma możliwości wykonania ocieplenia tym surowcem we właściwy sposób. Piankę poliuretanową można aplikować na różnego rodzaju powierzchnie m.in. beton, blachę, czy papę.

Niezwykle ważne jest jednak to, aby powierzchnie te były gładkie, suche i pozbawione wszelkiego brudu, czy kurzu.

Korzyści wynikające z zastosowania pianki poliuretanowej

Pianka poliuretanowa jest jednym z lepszych izolatorów ciepła. W ostatnich latach zyskała niezwykłą popularność i przychylność właśnie dzięki swoim właściwościom termoizolacyjnym. Oprócz tego, że sam surowiec izolacyjny wykazuje się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, wpływ na wysoki stopień izolacyjności ma również metoda aplikacji. Dzięki zastosowaniu natrysku pod wysokim ciśnieniem, pianka jest aplikowana niezwykle precyzyjnie, dzięki czemu na powierzchni ściany, sufitu, czy podłogi, nie powstają żadne szczeliny, poprzez którego mogłoby dochodzić do ubytków ciepła.

Ponadto warto wskazać, że pianka poliuretanowa jak żaden inny materiał, jest w stanie dotrzeć w nawet najbardziej trudno dostępne miejsca. Doskonale sprawdzi się więc jako materiał izolacyjny poddaszy. Dzięki wysokim parametrom szczelności, którymi charakteryzuje się pianka PUR, materiał ten oprócz tego, że jest doskonałym izolatorem ciepła, dodatkowo chroni także m.in. przed hałasem.

piecyk gazowy beretta idra 11bi https://systemyocieplen.com/