Browse By

Pośrednik w obrocie nieruchomościami

www.chicmagazine.pl

Choć pierwszy zawód jaki przychodzi nam na myśl o zarządzaniu nieruchomościami to naturalnie zarządca nieruchomości, nie jest to jedyna praca związana z tą branżą. Jest nią również posada pośrednika w obrocie nieruchomościami, którego zadania się jednak zupełnie inne niż zarządcy.

Pośrednik to bowiem zawód wykonywany przez osobę fizyczną, której zadaniem – zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami – jest kojarzenie obu stron transakcji, polegających na kupnie, sprzedaży, wymianie bądź najmie nieruchomości. Podobnie jak w przypadku zarządcy nieruchomości do końca 2013 roku do wykonywania tego zawodu potrzebna była licencja.

Obecnie, po przeprowadzeniu deregulacji, nie ma już takiego wymogu. Obowiązki pośrednika w obrocie nieruchomościami zostały ściśle określone przepisami prawnymi.

W swojej pracy musi on stosować standardy zawodowe oraz przestrzegać etyki zawodowej. Ponadto swoje zadania powinien wykonywać ze szczególną starannością, dbać o interesy osób trzecich, które reprezentuje, a także stale podnosić kwalifikacje zawodowe.

https://tumieszkamy.pl/zarzadzanie-nieruchomosciami-warszawa Apartamenty pod wynajem Warszawa