Browse By

Rozwód

Końcem świata dla każdego dziecka jest rozstanie i rozwód rodziców niezależnie od jego wieku. Wtedy też zostaje zniszczone jego dzieciństwo i wyobrażenie o rodzinie. To, w co do tej pory wierzył przestało istnieć i ma olbrzymi wpływ na jego osobowość.

Niejednokrotnie dzieciom ciężko jest zrozumieć, dlaczego rodzice, którzy się kochali, nagle przestają ze sobą mieszkać. Czasami dochodzą do wniosku, że to ich wina i zaczynają się obwiniać takim obrotem spraw. Rodzicom podjęcie decyzji o rozwodzie nie jest łatwe, a przekazanie takiej informacji dzieciom jest jeszcze trudniejsze.

Poza tym rozwód poznań niesie kolejny problem, z którym dzieci muszą się zmierzyć i jest nim wybór rodzica, z którym będą chciały mieszkać. Rozłąka z drugim rodzicem jest dla dzieci ciężkim przeżyciem. Rekompensowanie braku obecności zabawkami i drogimi gadżetami nie rozwiązuje problemu.

Jeżeli rodzice rozstają się w umiarkowanej zgodzie, mają oni szanse na uchronienie swoich dzieci przed skutkami rozwodu i pomóc odnaleźć się im w innej rzeczywistości.

www.klezmer.rzeszow.pl