Browse By

Wózek jezdniowy

www.cdefgahc.com.pl

Wózek jezdniowy zwany również wózkiem widłowym. Jest to pojazd z napędem silnikowym. Stosowany przede wszystkim przy pracach magazynowych, rozładunkowych. Sprzęt ten pojawił się w dwudziestym wieku.

Ramy wózków widłowych wykonane są zwykle ze stali, z tyłu wózka umieszczone jest obciążenie dla przeciwwagi, metalowa klatka bezpieczeństwa, w której znajduje się kierowca/pracownik. Aby korzystać z takiego wózka niezbędne są specjalne szkolenia, nie ma możliwości żeby ktoś bez pozwolenia jeździł wózkiem widłowym. Wiele firm, które korzystają z takich urządzeń przeprowadzają szkolenia wewnątrz firmy, ale część z nich przeprowadza je w firmach zewnętrznych, szkolenia te są płatne, ale zdarza się, że są również dofinansowane z pokładów Unii Europejskiej lub nawet całkowicie są finansowane. Urzędy pracy często oferują takie kursy dla osób bezrobotnych, aby otworzyć im możliwość podjęcia pracy.

Szkolenie takie jest ważne „całe życie” zrobione raz a dokument przydatny do wielu firm, które przychylnie patrzą na pracownika, który jest przygotowany do podjęcia pracy.

beretta idra exclusive 20 filtry oleju hydraulicznego