Browse By

Wyposażenie

Wyposażenie magazynu uzależnione jest od tego, jakim asortymentem się zajmuje, od rodzaju przechowywania. Techniczne wyposażenie magazynu to część logistyki każdej firmy.

Do urządzeń należących do magazynu zaliczamy: wózki transportowe – umożliwiające przejazd po magazynie, jeśli ten jest dużych rozmiarów wytyczone są wówczas miejsca do przejazdu ów wózka jak również pasy dla przechodzących. Dźwignice – te pomagają w przenoszeniu ładunku, jeśli nie jest możliwy za pomocą sił pracowników.

Przenośniki – ułatwiają przenoszenie ciężkiego ładunku bez podnoszenia na jednym poziomie. Ważnym czynnikiem ułatwiającym pracę oraz jej szybkość jest porządek do tego niezbędne są urządzenia do składowania: legary, podstawki czy stojaki – te wykorzystywane są w magazynach otwartych zaś w magazynach zamkniętych: regały, konstrukcje stalowe.

Kolejnym wyposażeniem są urządzenia, które wspomagają rozładunek: palety, rampy, pomosty. Praca w magazynie wbrew pozorom nie jest pracą łatwą to w niej może dojść do złego gospodarowania czasem, co w późniejszym etapie może odbić się na wszystkich innych etapach dystrybucji.

farby do tampondruku wycinaki