Browse By

Wyposażenie

www.wymiendzinsy.pl

Wyposażenie magazynu uzależnione jest od tego, jakim asortymentem się zajmuje, od rodzaju przechowywania. Techniczne wyposażenie magazynu to część logistyki każdej firmy.

Do urządzeń należących do magazynu zaliczamy: wózki transportowe – umożliwiające przejazd po magazynie, jeśli ten jest dużych rozmiarów wytyczone są wówczas miejsca do przejazdu ów wózka jak również pasy dla przechodzących. Dźwignice – te pomagają w przenoszeniu ładunku, jeśli nie jest możliwy za pomocą sił pracowników.

Przenośniki – ułatwiają przenoszenie ciężkiego ładunku bez podnoszenia na jednym poziomie. Ważnym czynnikiem ułatwiającym pracę oraz jej szybkość jest porządek do tego niezbędne są urządzenia do składowania: legary, podstawki czy stojaki – te wykorzystywane są w magazynach otwartych zaś w magazynach zamkniętych: regały, konstrukcje stalowe.

Kolejnym wyposażeniem są urządzenia, które wspomagają rozładunek: palety, rampy, pomosty. Praca w magazynie wbrew pozorom nie jest pracą łatwą to w niej może dojść do złego gospodarowania czasem, co w późniejszym etapie może odbić się na wszystkich innych etapach dystrybucji.

farby do tampondruku serwis maszyn Poznań